W niedzielę 31 stycznia w Bobrowicach rozegrano turniej piłkarski uświetniający obchody 25-lecia Podokręgu Krosno Odrzańskie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. W tych wyjątkowych zawodach uczestniczyło łącznie 10 drużyn B-klasy.

Turniej poprzedziło uroczyste otwarcie, podczas którego Zygmunt Orzeszko, Przewodniczący Zarządu, przedstawił rys historyczny Podokręgu, a także wraz z Robertem Skowronem, Prezesem Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, przyznał odznaczenia osobom które znacząco przyczyniły się do rozwoju zarówno samego Podokręgu, jak i całej lubuskiej piłki. W gronie wyróżnionych znalazł się także burmistrz Marek Cebula. W uzasadnieniu podkreślono jego działania na rzecz infrastruktury sportowej, a także promowanie zdrowia i aktywnego stylu życia. Prezes Robert Skowron zaznaczył również, że dzięki wsparciu m.in. krośnieńskiego samorządu działalność Podokręgu jest wzorowa i zasługuje na najwyższe uznanie.

Obszerną relację z jubileuszu 25-lecia można znaleźć na stronie Lubuskiego Związku Piłki Nożnej pod adresem www.lubuskizpn.pl.