Wojsko, od początku uzyskania niepodległości przez państwo polskie w 1918 roku, w znakach, nazwach, ceremoniale i wewnętrznej strukturze podkreślało swój historyczny rodowód i swą tradycję, rozumianą jako trwanie państwa oraz ciągłość istnienia jego zbrojnego ramienia. Kultywowanie tradycji oręża polskiego było jednym z istotnych czynników integrujących armię oraz umacniało jego więzi ze społeczeństwem.
Z okazji Święta Wojska Polskiego Żołnierzom oraz pracownikom cywilnym jednostek wojskowych składam wyrazy uznania i szacunku. Życzę, by żołnierska służba stanowiła źródło satysfakcji i spełnienia, a noszony mundur zawsze budził uznanie i szacunek.

marek cebula niebieskie

Informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2018 r. w godzinach od 13.30 do 18.00 odbędą się prace związane z montażem syreny alarmowej na wieży Kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. W związku z powyższym, prowadzone będą próby dźwiękowe syreny alarmowej – zarówno sygnałem alarmowym jak i fonem. Za ewentualne utrudnienia – przepraszamy.

Burmistrz Krosna Odrzańskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania pn. "Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi osobom uprawnionym w miejscu zamieszkania klienta na terenie Gminy Krosno Odrzańskie w okresie od 15.09.2018 r. do 31.12.2018 r."
Zarządzenie Burmistrza Krosna Odrzańskiego  92/2018, 93/2018

W sobotę, 11 sierpnia 2018 r. w Osiecznicy po raz jedenasty królować będzie karp. Wszystko za sprawą Święta Karpia, które wystartuje na boisku sportowym o godz. 14.00. W programie imprezy konkursy z nagrodami, występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, smakowite potrawy oraz… 1500 kg ryby, którą przygotowali organizatorzy. Zapraszamy!

Najpierw Święto Karpia w Osiecznicy, natomiast za dwa tygodnie Dożynki Gminne. Sierpniowe weekendy, w połączeniu z imprezami dla młodzieży, zapowiadają się bardzo atrakcyjnie.
Tegoroczne dożynki w Gminie Krosno Odrzańskie będą miały charakter powiatowo – gminny i odbędą się w Czarnowie 25 sierpnia. Realizowane będą przy wsparciu z Funduszu Małych Projektów Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Wojewoda Lubuski wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o upałach. Dotyczy ono powiatów: gorzowski, Gorzów Wielkopolski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, Zielona Góra, zielonogórski, żagański i żarski. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12.00 w dniu 7 sierpnia, do godz. 22.00 w dniu 9 sierpnia, kiedy to temperatura maksymalna wyniesie +35 stopni Celsjusza.

Uprzejmie informujemy, że w związku z prognozowanymi upałami oraz wydanym ostrzeżeniem meteorologicznym, Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim w okresie od 7 do 9 sierpnia 2018 r. (od wtorku do czwartku) czynny będzie w godzinach od 7.00 do 14.00. Kasa Urzędu czynna będzie w tych dniach w godzinach od 8.00 do 13.30.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej, zaprasza na spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych, które odbędzie się 3 września 2018 r. w Zielonej Górze. Podczas spotkania zostaną przekazane informacje dotyczące możliwości wsparcia działań realizowanych przez NGO zarówno ze środków europejskich, jak i krajowych.