Popularne emotki przypominały dzisiaj kierowcom o zasadach ruchu drogowego. Strażnicy miejscy i policjanci wręczali dzisiaj uśmiechnięte buźki tym rodzicom, którzy dobrze zaparkowali podwożąc swoje dziecko do szkoły oraz smutne tym, którzy niestety złamali przepisy. Był to element szerszej akcji, która ma uzmysłowić kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w pobliżu szkół. 

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.

Gmina Krosno Odrzańskie została wyróżniona specjalnym kryształowym medalem za wyjątkową aktywność i podejmowanie godnych naśladowania działań profilaktycznych mających na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Pedagogom i Pracownikom Oświaty życzę czerpania radości ze swego pięknego, choć trudnego, posłannictwa, cierpliwości i zdrowia oraz wspaniałych owoców trudu. Bycie nauczycielem to nie tylko praca. To misja i powołanie. Każdego dnia spotykając się z młodymi krośnianami kształtujecie Państwo ich charaktery, postawy, macie wpływ na życie. Dzięki dużemu zaangażowaniu z Waszej strony i współpracy, którą bardzo sobie cenię, możliwy był dynamiczny rozwój krośnieńskiej oświaty.
Państwa życzliwość, wyrozumiałość oraz wsparcie, na które zawsze można liczyć, pozwoliło na osiąganie wielu sukcesów w pracy pedagogicznej i wychowawczej. W tym uroczystym dniu składam bukiet serdecznych i gorących życzeń, zdrowia, życiowej i duchowej mądrości, zachowania pogody ducha, otwartego serca, wszelkiego powodzenia, pomyślności i sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym.

marek cebula niebieskie

Informujemy, że w dniu 20 października 2017 r. o godzinie 9:00 w sali 1000-lecia Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Parkowej 1 odbędzie się XL sesja Rady Miejskiej w Krośnie Odrzańskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu wydał Ostrzeżenie Meteorologiczne o silnym wietrze. Od godziny 11.00. do godz. 17.00 dnia 12 października 2017 r. prognozowana średnia prędkość wiatru wyniesie od 20 do 35 km/h z porywami do 70 km/h na południu województwa i do 90 km/h na północy województwa. Wiatr będzie wiał z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

Ptasia grypa to choroba, na którą zapadają głównie ptaki, jednak w niektórych przypadkach do zakażenia może dojść także u ludzi. Jednak przestrzeganie określonych zasad pozwala uniknąć infekcji. Poniżej prezentujemy zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków ( HPAI) :

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu wydał Ostrzeżenie Meteorologiczne o silnym wietrze. Od godziny 14.00. do godz. 23.00 dnia 5 października 2017 r. prognozowana średnia prędkość wiatru: od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 115 km/h, z kierunku południowo-zachodniego, skręcającego na północno-zachodni (prawdopodobieństwo 90 %).